Instagram Hesap Silme

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesap silme, toplumsal medya kullanan çoğu bireyin çağımızda ne olursa olsun instagram hesabıda oluyor. Hikayeler ve canlı yayın özellikerliyle kullanıcı sayısı artan tatbik hala en popülerler arasındaki yerini koruyor. Facebook’un bünyesinde yaşamına idame eden uygulamada yenilikler devamlı artsa bile kimi zaman kullanıcıların beklentileri dışına çıkmasına sebep olabiliyor. Bu durumda kullanıcılar hesaplarını kapatmayı uzaklaşmayı düşünebiliyorlar.

Özellikle instagram hesap kapatma üstünde tanımadığı kişiler tarafınca ileti alan ya da bazı şirketlerın spam mesajlarına maruz kalan kullanıcıların ilk düşündükleri instagram hesabını kapatarak uzaklaşmak olabiliyor.Bu yazımızda instagram hesabı silmek için tüm detayları aktaracağız. Instagram kullanmaktan sıkıldıysanız veya çok vakit harcıyorsanız ve hesabınızı kapamak, silmek yahut geçici süreyle dondurmak istiyorsanız aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?


Instagram hesabı kapatma işlemini şuan için fakat web sitesi üstünden yapabiliyorsunuz. Mobil üstünden fakat tarayıcılar üstünden yapılabilir. Instagram’ın fotoğrafı adresi olan instagram.Com adresine bilgisayar üstünden veya telefondaki internet tarayıcı aracılığı giriyoruz. Daha sonra instagram profil butonuna basıp profilimize gidiyoruz. Profili düzenle butonuna basıyoruz.

Instagram Hesap Nasıl Silinir


Instagram hesap silme Sayfanın alt taraflarındaki hesabımı geçici olarak kapat butonuna basarak karşımıza gelen uyarı ekranındaki durumu onaylayıp işlemimizi tamamlıyoruz.Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda hesabınız ile fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yine etkinleştirene kadar gizlenir yalnızca silinmez.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?


Instagram hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı ismiyla yine kaydolamazsınız ya da kullanıcı isminı diğer bir hesaba ekleyemezsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştirmemiz de mümkün olmayacaktır.

Hesabınızı Kalıcı Olarak Silmek


Hesabını sil sayfasına gidin. Instagram web sitesine giriş yapmadıysanız, evvela giriş yapmanız istenir. Hesabını niçin siliyorsun? Sorusunun tarafındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, yalnızca menüden bir sebep seçtiğinizde görünür. Hesabımı kalıcı olarak sil‘e tıklayın ya da dokunun.
Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, hesabını sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve çıkış yap‘ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla yine giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin. Tüm bunlar bu kadar. Takıldığınız kısmı yorum olarak sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir