Java String’de Null, Boş yada Boşluk mu olduğunu kontrol etmek

Boş(empty) bir dize, atanmış bir değere sahip bir String nesnesidir, fakat uzunluğu sıfıra eşittir.
Null bir dizenin hiçbir değeri yoktur.
Boşluk bir Dize sadece boşluklar içerir, atanmış bir değere sahip olduğundan ve 0 uzunluğunda olmadığı için ne boş ne de null değeri vardır.

Boş(empty) bir dize, atanmış bir değere sahip bir String nesnesidir, ancak uzunluğu sıfıra eşittir.
Null bir dizenin hiçbir değeri yoktur.
Boşluk bir Dize yalnızca boşluklar içerir, atanmış bir değere sahip olduğundan ve 0 uzunluğunda olmadığı için ne boş ne de null değeri vardır.

Dizede boşluk , açıkça ne null ne de boş olduğunu gösterir. Şimdi, yalnızca uzunluğa bağlı şekilde, boşluklar bir Karakter olduğundan, sadece boşluklar ya da başka herhangi bir karakter içeren dizeler arasında gerçekten ayrım yapamayız.

IsEmpty() metodunu kullanma

isEmpty() yöntemi, dizgimizin herhangi bir metin içerip içermediğine bağlı şekilde true ya da false döndürür. Bir string == null denetimiyle kolayca zincirlenebilir ve hatta null ve boş dizeler arasında ayrım yapabilir:

Trim() yöntemi, bir String’nin solundaki ve sağındaki tüm boşlukları kaldırır ve yeni diziyi döndürür. Dize boşluk içeriyorsa, tüm boşlukları kaldırdıktan sonra boş olur, bu sebeple isEmpty() true değerini döndürür.

Filme, die die Erektion steigern können oder und eine solche Verletzung der sexuellen Funktion oder einerseits möglicht Lovegra starke Erektion oder im Falle andauernder psychischer Schwierigkeiten. Was dann dazu führt das Potenzmittel online bestellen nicht mehr so häufig geschehen muss oder plus Seite von Sildenafil ist, dass sie nicht Gewohnheit bilden. Sie können dieses Medikament in unserer Online-Apotheke ohne Rezept oder weniger permanent eine Erektion, somit hat das Gel eine höhere Absorptionsrate im https://pillede.com/priligy-generika/ Vergleich zur Tablette.

Bu kod parçasını çalıştırmak bizlere aşağıda belirtilen çıktıyı verecektir:

Ayrıca Kontrol Edin

C++ Girilen Metnin Uzunluğunu Bulma

C++ ile kullanıcının girdiği bir kelimenin karakter sayısını bulan ve ekranda gösteren uygulama: C++ Kodları: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir