HTML Dersleri

Web Öğren ekibi olarak , sizlere kodlamanın herkes tarafından öğrenilebilir olduğunu kavratmak amacıyla hazırlamış olduğumız bedava dağıttığı eğitim serisi HTML Dersleri ile , Web Programlamaya ilk adımı atmış olacaksınız.

HTML internet sitesi oluşturmada temel yapı taşıdır. HTML ile oluşturmuş olduğumuz statik (sabit) sayfaları , CSS ile süsleyip , PHP ve ASPX gibi programlama dilleri ile dinamik bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Ama bir internet sitesi oluşturmadan önce bilmemiz gerekli olan ilk şey HTML kodlarıdır.

HTML internet üstünde internet sitesi yaratmak için kullanılacak olan betik bir dildir ve markup tag’lardan (etiketlerden) oluşur. Öğrenmesi hayli basit olan HTML’de, tüm kodlama etiketlerden ibarettir. Kodlama vakti ekibinin hazırlamış olduğu bu eğitimde ;

HTML etiketlerinin neler olduğunu,
HTML etiketlerinin nasıl kullanıldığını,
HTML etiketlerinin hiyerarşik yapısını,
Temel seviyede internet sitesi yapımı,
HTML ile içerik oluşturma.
Gibi konuları öğrenecek , eğitim sonlarında sizler için hazırlanmış olan Ders Sonu Testleri ile öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz.

SONUÇ
Bu eğitimleri tamamladıktan sonra,

Temel seviyede HTML bilgisine sahip olacaksınız. Öğrendiklerimizi ilerleyen derslerimizde üstüne koyarak ilerleyip , tüm eğitimleri tamamladıktan sonra ise profesyonelce kendi internet sitenizi hazırlayabilirsiniz ! Tüm eğitimlerimiz ÜCRETSİZDİR!

Ayrıca Kontrol Edin

Değişken Nedir? Değişken İsimlendirme Kuralları

Değişken Nedir? Değişkenler, bir bilgisayar programında ithal edilecek ve işlenecek bilgileri depolamak için kullanılır. Ayrıca, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir